Historia Szkoły

Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych Polonia w Warrington powstała 6 IX 2008 r. Jej siedzibą była szkoła podstawowa Our Lady R.C Primary School w Latchford. Dyrektorem szkoły od początku jej powstania jest Pani Halina Kelly.

Inaugurację pierwszego roku szkolnego Polskiej Szkoły w Warrington rozpoczęła Pani Dyrektor od powitania gości, szczególnie Panią J. H. Johnson – dyrektor szkoły podstawowej w Latchford, Panią Grice Kim, Senior Advice Children Services Directorate, Chatterjee z Manchester, doradcę z „ContinYou”, Panią N. Cadwallader, strategic Director of Children Services, Pana Piotra Nowotniaka, Konsula Generalnego w Manchester oraz Panią N. Rashid, Whitecross Community Office. Następnie odśpiewano polski i angielski hymn narodowy. Pani N. Cadwallader przecięła biało-czerwoną wstęgę symbolizującą oficjalne otwarcie szkoły, która na samym początku liczyła sześć klas. Uczęszczały do niej dzieci w przedziale wiekowym 5-15 lat, a także oficerowie policji Cheshire.

Do września 2016r. Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych Polonia w Warrington mieściła się w szkole podstawowej St Alban’s Primary School. Obecnie siedzibą szkoły jest Birchwood Community High School.

Nasza szkoła opiera się na wolontariacie, gdzie wszyscy pracownicy szkoły poświęcają swój wolny czas, by rozwijać i propagować język oraz kulturę polską.

Otwarcie polskiej szkoły w Warington

W listopadzie 2009 roku nasza szkoła uzyskała Brązową Odznakę od “National Resource Centre for Supplementary Education”, która potwierdza wysoki poziom naszej szkoły w kwestii struktury, organizacji pracy oraz procedur bezpieczeństwa.

20160501_184402