Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 17 września 2022r. o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Pani dyrektor Halina Kelly powitała uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Uroczyście został odśpiewany polski i angielski hymn. Minutą ciszy uczciliśmy również Królową Elżbietę II, która zmarła 8 września 2022r.

Po inauguracji roku szkolnego uczniowie rozeszli się do klas na pierwsze zajęcia, podczas których uczniowie rozmawiali na temat pór roku. Dzieci poznały dary jesieni, np. żołędzie, kasztany, jarzębinę itp. Odbyły się również zajęcia plastyczne. Dzieci wykonywały jesienne drzewa z suszonych liści. Dowiedziały się czym jest grzybobranie oraz poznały nowe zwroty związane z jesienią: „babie lato” oraz „złota polska jesień”.