Wierszowisko

Szanowni Państwo,

wzorem poprzednich lat mamy zaszczyt zaprosić uczniów polskich szkół sobotnich do udziału w kolejnej edycji międzyszkolnego Konkursu Polskiej Poezji dla Dzieci i Młodzieży – Wierszowisko 2021.

Temat jubileuszowej X edycji brzmi:

Wierszowisko? Świetna sprawa!

Mapa, kompas, jest wyprawa.

Poetyckie podróże i przygody.

Po roku lockdown, wszyscy, mali i duzi, jesteśmy spragnieni podróży, przygód i marzeń. Dlatego mamy wielką nadzieję, że tegoroczny temat spodoba się nie tylko uczniom, ale i nauczycielom oraz rodzicom. Wierszy jest wiele i jest z czego wybierać. Poezja polska pełna jest wędrowców – tych rzeczywistych, szukających przygody, jak i tych, którzy podróżują w głąb siebie czy też są tułaczami, emigrantami. Życzymy ciekawych lektur i poszukiwań.

Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich uczniów w Państwa szkołach i przeprowadzenia, jak co roku, eliminacji klasowych oraz wewnątrzszkolnych.

Aby pomóc kandydatom i szkołom w przygotowaniach do konkursu, Macierz planuje w maju i w czerwcu warsztaty on-line, o tym jak pracować z tekstem poetyckim.  Więcej informacji prześlemy tym, którzy zgłoszą swoje uczestnictwo, na początku maja.

Zgłoszenia szkół należy przesłać najpóźniej do 1 maja 2021 roku, zaś ostateczny termin nadsyłania imiennych zgłoszeń uczniów to 26 czerwca 2021 roku. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz Google Form, który znajduje się tu WIERSZOWISKO’21 – Google Forms

Tegoroczny finał konkursu przygotowywanego przez Polską Macierz Szkolną odbędzie się, z powodu pandemii, 26 września 2021 r. w Sali Teatralnej POSK, 238 – 246 King St, W6 0RF w Londynie.

Prosimy o bliższe zapoznanie się z regulaminem konkursu, a wszelkie pytania należy kierować na adres:  konkurs@polskamacierz.org

Regulamin konkursu przesyłamy w załączniku.

Serdecznie zachęcamy do udziału i czekamy na zgłoszenia!

Magdalena Synowiec

Polska Macierz Szkolna