100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 10 listopada 2018 roku Nasza Szkoła obchodziła setną rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie dowiedzieli się, że dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne, a także, że życiu naszych rodaków towarzyszyła groza, lęk przed wrogiem, zaborczym sąsiadem, niewola i złowrogi szczęk broni. Na ponad 120 lat państwo polskie zniknęło z mapy Europy. Nasze państwo było zbyt słabe, aby się obronić. Polacy stali się poddanymi innych państw. Prześladowani, skazani na tułaczkę, nie stracili ducha, wierzyli że Polska odzyska niepodległość. W 1918 roku – dzięki Legionom Polskim Józefa Piłsudskiego – Polska znów stała się wolnym krajem.

Uczniowie słuchali pieśni żołnierskich, poznali symbole narodowe, a także rysowali flagi, kolorowali godło Polski, wykonywali plakaty i śpiewali hymn Polski.