10-lecie Polskiej Szkoły w Warrington

W dniu 20 października 2018 roku o godzinie 13.00 w Alford Sport & Social Club Polska Szkoła Sobotnia w Warrington obchodziła jubileusz dziesięciolecia . Uroczystość otworzyła przemowa p. Dyrektor Haliny Kelly. Nastpęnie wszyscy goście obejrzeli prezentację ze zdjęciami z dziesięciu lat działalności szkoły. Obchody uświetnił również występ zespołu tanecznego z Manchester „Polonez”. Zespół zatańczył dwa narodowe polskie tańce ludowe -poloneza oraz krakowiaka.

Zaraz po nim, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz recytatorskie podczas przedstawienia pt. „Pociągiem przez Polskę”. Zabrali wszystkich gości w podróż po kraju odwiedzając najciekawsze jego zakątki i pokazując jego piękno.

Mieliśmy również możliwość wysłuchania utworu „Jezioro Łabędzie” Czajkowskiego w wykonaniu naszej absolwentki Roksany Stanisławskiej, która zagrała dla nas na klarnecie. Po części artystycznej głos zabral konsul Pawel M Nowak, przedstawiciel Warrington Borough Council Mr T. Higgins oraz Mr Kazi z organizacji WECA.

Po przemówieniach naszych gości nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.  „Polska oczami dziecka” organizowanego przez Polską Szkołę w Warrington. Nagrody wręczyły Pani Dyrektor Halina Kelly wraz z Pania Joanna reprezentującą Polską Szkołę  Sobotnią w Liverpool.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce: Zuzanna Konca

II miejsce: Anita Strzelecka

III miejsce: Alicja Fraczyk

Wyróżnienia:

• Adam Kurzec
  • Dallia Stanisławska
  • Alexandra Hildebrandt

Podczas uroczystości Pani Dyrektor wraz Panem T. Higginsem wręczyli nauczycielom nagrody za pracę na wolonatriacie – ”a Volunteer Recognition Awards” przyznane przez Warrington Borough Council.

Na zakończenie uroczystości odbyła się loteria podczas, której można było wygrać m.in. bilet na mecz rugby czy voulcher na kurs języka angielskiego.

Serdeczne podziękowania dla sposorów: polski sklep „Food Plus”, polski sklep „Żabka”, polski sklep „Kraków”, Pan Tomasz Kowalczyk.

Dziękujemy również, wszystkim zaangazowanym w przygotowania do dzisięciolecia rodzicom, nauczycielom, dzieciom oraz przyjaciołom szkoły.