Dni otwarte i warsztaty na dziale Fizyki dotyczące wykorzystywania OZE na uniwersytecie w Lancaster

Uczniowie wraz z rodzicami naszej szkoły zostali zaproszeni na Dzień Otwarty w Uniwersytecie w Lancaster, który odbył się 12 czerwca 2022r. Dzień rozpoczął się wykładem dr Jarosława Nowaka dotyczącym fizyki kwantowej. Następnie dr Agnieszka Nowak poprowadziła warsztaty dotyczące wykorzystywania Energii Odnawialnych. Dzieci budowały mini-pojazdy zasilane energią słoneczną, a także mini-turbiny wiatrowe oraz mini-turbiny wodne. Następnie odbył się wykład profesora Grzegorza Pawlina dotyczący finansów w Management Finance School. Następnie wszyscy udali się na 'Treasure Hunt” po Kampusie. Ostatnim punktem programu były spektakularne pokazy z wykorzystaniem suchego lodu. W przerwach między warsztatami uczniowie zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek. Dzień na Uniwersytecie był bardzo interesujący i obfitował w wiele atrakcji.

Brak możliwości komentowania.