Dzień romantyzmu

Rok 2022 decyzją sejmu ustanowiono rokiem romantyzmu! Wszystko za sprawą dwusetnej rocznicy tej epoki. Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” zainaugurowała kampanię edukacyjną AchCiRomantycy, skierowaną do szkół i organizacji polonijnych na całym świecie, celem której było upowszechnianie wiedzy o polskim romantyzmie, przybliżenie sylwetek twórców epoki. W naszej szkole w ramach tej kampanii, pod kierownictwem nauczycielki języka polskiego przygotowaliśmy planszę edukacyjną, na której uczestnicy musieli przedstawić informacje z grafikami i ilustracjami nawiązującymi do epoki romantyzmu.Tytuł naszej planszy edukacujnej to CZOŁOWI PRZEDSTAWICIELE POLSKIEGO ROMANTYZMU W DZIEDZINIE LITERATURY, SZTUKI I MUZYKI. Uczniowie także wykonali prace plastyczne do utworów Adama Mickiewicza takich jak:

Pan Tadeusz

Komar, niewielkie licho

Zając i żaba

Chłop i żmija

Przyjaciele

Pies i wilk.

Świtezianka

Lis i kozioł Trójka koni

Dziękujemy serdecznie uczniom klas 2-3 i 4 za udział i zaangażowanie!