Wyniki konkursu „Miś Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa”

15 listopada 2022 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu pt. ,,Miś Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa”. Organizowała go Polska Macierz Szkolna. Konkurs skierowanay był do dzieci i młodzieży między 4-18 rokiem życia pragnących odkryć niezwykłą historię nietypowego polskiego żołnierza, kaprala Wojtka Misia – syryjskiego niedźwiedzia brunatnego, który wraz z armią gen. Andersa przebył szlak bojowy. Jedynego Niedźwiatka w historii świata, którego uznano za Bohatera Wojennego, jedynego z wojskowym tytułem kaprala. Na całym świecie Niedźwiedź Wojtek – Polski Żołnierz, ma już 14 pomników, napisano o nim mnóstwo fantastycznych książek, o tym szczególnym Misiu powstał nawet film dokumentalny, animacja, kilka komiksów, a nawet piosenka.

Z pośród wielu nadesłanych prac doceniono pracę ucznnicy naszej szkoły Klary Grygo, która zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 4-6 lat otrzymując dyplom i nagrodę.

Brak możliwości komentowania.