Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów.

Z tej to okazji, 11 listopada odbyła się w naszej szkole akademia. Śpiewane pieśni patriotyczne przypomniały nam ważne wydarzenia, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Także w tym dniu uczestniczyliśmy w Akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Uczniowie i nauczyciele o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej, „Mazurka Dąbrowskiego”.

Następnie wystąpiła pani dyrektor Halina Kelly. W swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie patriotyzmu i rolę ojczyzny w naszym życiu. Podziękowała również panu Marcinowi Matwiejczukowi za przygotowaną lekcję historii.

Brak możliwości komentowania.