Obchody Dnia Niepodległości

Obchody Dnia Niepodległości w Polskiej Szkole

11 listopada to ważny dzień w kalendarzu Polaków. Co roku bardzo uroczyście obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli naznaczonej walką, ciernieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków.

Uczniowie naszej Szkoły do obchodów Dnia Niepodległości przygotowywali się bardzo sumiennie. Uroczysty apel rozpoczęliśmy od oficjalnego wniesienia naszej flagi. Pani wicedyrektor przypomniała nam historię Polski, opowiedziała o czasach pod zaborami i o odzyskaniu tak wyczekiwanej niepodległości w 1918 roku. Dzieci nie tylko zagłębiły się w historię, ale również bezbłędnie opanowały nasz trudny Hymn i piosenkę o niepodległości. Pierwszaki nauczyły się patriotycznych wierszy.

Wszystkie nauczycielki z dumą patrzyły na swoich uczniów, którzy w tym wyjątkowym dniu wykazali się dojrzałością znacznie przewyższającą ich wiek. Nie przesadzę chyba jeśli Wam, drodzy Rodzice, wyznam, że każdej z nas zakręciła się w oku łezka wzruszenia. Po raz kolejny miałyśmy okazję się przekonać, jak wspaniale wychowaliście swoje pociechy. Od całego grona pedagogicznego ukłon w Waszą stronę.

Brak możliwości komentowania.