„Witaj wiosno” – powitanie wiosny przez uczniów naszej szkoły

WIOSNA

– Czym pachnie wiosna?

– Ziemią…

– Czym jeszcze?

– Źdźbłem trawy, słońcem i deszczem, pączkami liści,

  mleczem i bzem, czeremchą, rosą na łąkach, pogodnym dniem…

– Czym jeszcze pachnie dokoła, gdy wiosna szaleje na świecie?

– Jeszcze wspomnieniem zimy i już marzeniami o lecie…

                        M. Strzałkowska

18 marca, jak co roku w naszej szkole uczniowie radośnie i aktywnie obchodzili pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Przygotowania do tak ważnego momentu zaczęły się tydzień wcześniej pracami nad wykonaniem tradycyjnej Marzanny – kukły symbolizującej odchodzącą zimę. Ponadto, aby godnie pożegnać zimę i należycie powitać wiosnę uczniowie śpiewali piosenki. Wykonywały różne zadania o tematyce wiosennej. Oglądały filmy edukacyjne, np. „Zwiastuny wiosny”. Rozwiązywały zagadki i rebusy. Opisywały pierwsze kwiaty i ptaki wracające wiosną do Polski. Wykonywały prace plastyczne przedstawiające Marzannę a także udekorowały Panią Wiosnę. Zgodnie z tradycją Marzanny zostały zabrane i spalone w ogródkach.

Brak możliwości komentowania.