Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru, to święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu 27 marca 1957 roku. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony na całym świecie. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano i przeprowadzono konkurs na najciekawsze kreacje postaci literackich. W konkursie wzięła duża liczba uczniów, która wykazała się ogromną pomysłowością i kreatywnością w przygotowaniu strojów i prezentacji swojej postaci. Uczestnicy wzięli także udział w zabawie wiedzy o teatrze oraz obejrzeli film ,,Jak powstaje teatr?’’. Uczniowie Przygotowali szablony lalek cieniowych do ,,Legendy o smoku wawelskim’’ i do bajki „Trzy małe świnki”, oraz postacie do teatrzyku pt. „ Jaś i Małgosia”. Wszyscy wspaniale się bawili czego dowodem są prezentowane zdjęcia.

Brak możliwości komentowania.