Zwyczaje wielkanocne w naszej szkole

Święta Wielkanocne już od wielu pokoleń są symbolem radości i życia. Z ich obchodami wiąże się mnóstwo tradycji. Zwyczaj malowania jajek jest jednym z najstarszych zwyczajów wielkanocnych. W Polsce jego ślady sięgają już X wieku. W przeszłości zdobieniem jaj zajmowały się wyłącznie kobiety. Naniesione na skorupkę wzory i barwy miały odstraszyć zło i zapowiadać pomyślność. W naszej szkole kultywując tradycje wielkanocne uczniowie zdobili jaja i tworzyli wielkanocne ozdoby, kolorowe kartki świąteczne, pisanki, zajączki i kurczaczki. Prace wykonane były różnymi technikami plastycznymi. Podczas wspólnej pracy – zabawy, dzieci wykazały się inwencją twórczą, co sprawiło wszystkim wiele radości. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, a także wprowadziły wszystkich w wielkanocny nastrój. Rozstrzygnięte zostały konkursy na ,,Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” i ,, Najpiękniejszy Koszyk Wielkanocny’’. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Brak możliwości komentowania.